poniedziałek, 16 stycznia 2017

Stojak na pędzle. Tani.


Kolejny szybki tips. Przerabiałem już różne stojaki na pędzle. Bieda stojak na długopisy (za niski), chiński plastikowy (za duży), polski sklejkowy (za bardzo się syfi i jest niewygodny), aż w końcu wpadłem na pomysł tak dobry, że aż dziwne że z tym rozwiązaniem wcześniej się w internetach nie spotkałem. Potrzebujemy średniej wielkości słoik i piasku mniej więcej tyle, by na oko wypełnić 1/3 objętości. Gotowe. Oto nowy stojak na pędzle. Nic nie trzeba wiercić, nic nie trzeba kleić. Zalety: jest tani, a jak użyjemy ładnego słoika to będzie też estetyczny, pędzle nie latają na lewo i prawo, wygodny w użytkowaniu. No i jak się zdenerwujemy, to możemy piach wysypać do kuwetki i go sobie pograbić na odstresowanie. Wady: brak!   

3 komentarze:

 1. Wygląda fajnie, ale wolę trzymać pędzelki włosiem do dołu. Albo przynajmniej w pozycji horyzontalnej. Co do wad - piasek może się wysypać i nabrudzić.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak będę miał chwilę, to ogarnę patent z folią magnetyczną i "tablicą", by pędzelki sobie zwisały. Co do wad to owszem. Można jeszcze dodać, że słoik może się zbić i tym samym można się pokaleczyć szkłem. Na szczęście słoik ten jest dość szeroki i dociążony piaskiem nie ma prawa się wywalić. W każdym razie trzeba się mocno postarać.

   Usuń
  2. Nie takie wypadki się zdarzają przy figurkach!

   Usuń